Odwiedź nas
ul. Banacha 16
76-200 Słupsk
Napisz lub zadzwoń
biuro@strefapergoli.pl
+48 721 847 972

Jakie meble na taras i do ogrodu?

Wypoczynek w ogrodzie lub na tarasie jest dla nas czasem relaksu i kontaktu z naturą. Możemy odprężyć się, wdychając zapach kwiatów i rozkoszując się ciepłymi promieniami słońca.

Meble na taras i do ogrodu

Wybór właściwych mebli, które nie tylko będą dopełniały aranżacji, ale także uprzyjemnią nam chwile w ogrodzie, swoją wygodą sprawi, że poczujemy się jak na ekskluzywnych wczasach. Jakie meble wybrać, aby były wygodne i trwałe, a przy tym stworzyły doskonały zestaw z pergolą tarasową?

Meble na taras

Meble na taras

Dlaczego plastik wyszedł z mody i z ogrodów

Plastikowe meble ogrodowe – głębokie krzesła na wiotkich nogach i chwiejne stoły miały kilka zalet. Były to meble lekkie, łatwe do przechowywania i tanie. Jednak miały wiele wad, które działały na ich niekorzyść, pozwalając na zastąpienie ich przez rozwiązania bardziej wyrafinowane, a przede wszystkim ekologiczne. Plastikowe meble nie wyróżniały się wygodą. Dodatkowo miały niską odporność na zmienne warunki atmosferyczne – meble stawały się kruche i podatne na uszkodzenia oraz robiły się matowe, wyblakłe, przez co wyglądały nieestetycznie. Wszystko to sprawiało, że plastikowe meble przyczyniały się do powstawania dużych ilości odpadów z tworzyw sztucznych, ze szkodą dla środowiska.

Rattan – fantazyjne sploty

Era mebli z plastiku się skończyła i przyszła pora na rozwiązania trwałe, wygodne i efektowne. Rattan jest materiałem naturalnym powstałym z włókien palmy rotangowej. Do tworzenia mebli wykorzystuje się drewniane, bambusowe bądź metalowe stelaże, na które następnie naciągana jest rattanowa plecionka. Włókna rattanowe pozwalają na tworzenie niezwykle efektownych splotów i nieograniczone, kreatywne możliwości wykorzystania do tworzenia wygodnych sof, foteli, krzeseł, czy stolików. Meble z rattanu są lekkie, stabilne i atrakcyjne wizualnie. Jednak rattan jest wrażliwy na wilgoć i zmienne warunki atmosferyczne, ważna jest zatem ich regularna konserwacja. Dla rattanowych mebli zadaszenie w postaci pergoli tarasowych jest dobrą ochroną przed deszczem. Jednocześnie połączenie klasycznej elegancji rattanu z nowoczesną konstrukcją pergoli bez wątpienia będzie przyciągało pełne podziwu spojrzenia.

Meble do ogrodu

Meble do ogrodu

Wiklina nie tylko na koszyki

Wiklina jest kolejnym naturalnym materiałem do wyrobu mebli. Kojarzona przede wszystkim z wyplataniem koszy nadaje się znakomicie do wyrobu mebli. Ze względu na swoją elastyczność pozwala na tworzenie fantazyjnych konstrukcji. Jest dużo trwalsza od rattanu, choć również należy pamiętać o zabezpieczeniu mebli wiklinowych przed zimą. Meble wiklinowe są wygodne i stabilne. Ich lekko egzotyczny charakter znakomicie korespondują z nowoczesnym wyglądem pergoli tarasowych, pozwalają zatem na zabawę stylami i tworzenie ciekawych aranżacji. Wiklina jest łatwa w utrzymaniu czystości, co jest bardzo istotne w przypadku mebli ogrodowych. Do mycia można użyć wody z mydłem, a po dokładnym wysuszeniu na świeżym powietrzu wystarczy pokryć je cienką warstwą impregnatu, aby zabezpieczyć przed zmienną aurą.

Drewno trwałe i funkcjonalne

Dla pergoli tarasowych utrzymanych w stylu minimalistycznym ciekawym zestawieniem są meble drewniane, które sprawdzą się zarówno w domu, jak i właśnie w ogrodzie. Decydując się na drewniany zestaw wypoczynkowy, należy jednak brać pod uwagę to, że w przeciwieństwie do plecionek drewno nie jest elastyczne, dlatego dla zapewnienia wygody warto wybrać odpowiednie poduszki na krzesła i sofy drewniane. Zaletą takich mebli jest jednak ich duża trwałość. Właściwie zaimpregnowane i chronione przed mrozem przetrwają wiele lat. Meble wykonane z drewna są bardzo stabilne i cięższe niż te wykonane z rattanu lub wikliny.

Obok wymienionych materiałów godnym uwagi są także meble wykonane z bambusa lub techno-rattanu. Niezależnie od tego, jakiego wyboru dokonamy, możemy mieć pewność, że zapewnimy sobie znakomity eko – relaks, a łączenie stylów i komponowanie ciekawych aranżacji meblując zadaszony pergolą taras, da nam wiele satysfakcji. Udanego wypoczynku!

Zobacz nasze najnowsze realizację na portalu Facebook – Strefa Pergoli – Pergola lamelowa – Gdańsk