Odwiedź nas
ul. Banacha 16
76-200 Słupsk
Napisz lub zadzwoń
biuro@strefapergoli.pl
+48 721 847 972

Jak przygotować taras na wiosnę?

Jak przygotować taras na wiosnę? Postaramy się podpowiedzieć w poniższym artykule.

Wiosna trwa w najlepsze, dni są dłuższe, słońce świeci coraz wyżej, a my z niecierpliwością czekamy, aż świat wkoło się zazieleni. Aby przywitać tę najpiękniejszą porę roku w swoim ogrodzie i na tarasie, warto już teraz pokusić się o odpowiednie przygotowania.

Taras na wiosnę - Strefa Pergoli

Taras na wiosnę – Strefa Pergoli

Wyszykuj swój taras na sezon wiosenno-letni tak, aby stał się wspaniałym miejscem relaksu oraz zachwycał rodzinę i gości w najdrobniejszym detalu. Zadbaj o wszystkie jego elementy: podłogę, zadaszenie, meble i dekoracje.

Jak przygotować taras na wiosnę?

Podłoga

Mrozy, wahania temperatury i wilgoć, ale też promienie słoneczne nie sprzyjają deskom tarasowym, mogą powodować ich odbarwienia i uszkodzenia. Po jesieni i zimie podłoga tarasowa może nie być w najlepszej kondycji i zazwyczaj potrzebuje wyczyszczenia, uprzątnięcia zeszłorocznych liści, usunięcia plam i zabrudzeń.

Nierzadko konieczne są także niewielkie naprawy desek. Po ich dokonaniu należy zakonserwować podłogę z wykorzystaniem dobranych do typu podłoża preparatów. Najpopularniejsze są bejce, oleje i lakiery – dobierz środek zgodny z zaleceniami producenta.

Pergola

Podobnie jak w przypadku podłogi, także dach wymaga oczyszczenia i konserwacji po zimie. W zależności od zastosowanych rozwiązań wymaga to mniej, lub więcej pracy.

Pergole ze zwijanym zadaszeniem są wygodniejsze w obsłudze, gdyż materiał pokrycia chowany jest na czas zimy i nie poddaje się niekorzystnym warunkom atmosferycznym. Jednak stelaż pergoli pozostaje na zewnątrz i tutaj trzeba o niego odpowiednio zadbać.

Konstrukcja wykonana z tworzyw sztucznych i metali wymaga najczęściej jedynie wyczyszczenia, ale te z drewna mogą potrzebować przeszlifowania i ponownego zabezpieczenia preparatami drewnochronnymi.

Pergole ze stacjonarnym dachem natomiast potrzebują w pierwszej kolejności odczyszczenia z liści i gałęzi oraz umycia zadaszenia i elementów nośnych.

Meble

Meble ogrodowe na czas jesienno-zimowy najprościej schować pod dachem, jeżeli jednak jest to niemożliwe, trzeba zatroszczyć się o ich miękkie elementy, a stelaże przykryć. Na wiosnę poduszki i obicia warto wyprać, i odpowiednio zakonserwować, a stoły, krzesła czy inne siedziska, które pozostały na tarasie przez okres zimy, w zależności od materiałów, z jakich są wykonane, koniecznie trzeba dokładnie umyć lub nawet odmalować.

Meble z plastiku i technorattanu wymagają zazwyczaj lekkiej konserwacji, drewniane natomiast potrzebują więcej troski. Jednak niezależnie jakie modele posiadasz w swoim ogrodzie, dzięki odpowiedniej i zgodnej z zaleceniami producenta opiece, będą znakomicie się prezentować przez kolejny sezon.

Dekoracje

Wiosna to czas, by na powrót ubrać taras w nietuzinkowe akcesoria i dekoracje. Stylowe oświetlenie, wazony i piękne donice sprawią, że taras stanie się wyjątkowym i eleganckim miejscem odpoczynku, rodzinnych spotkań czy romantycznych wieczorów z kieliszkiem wina i spokojną muzyką w tle. Zainwestuj w nastrojowe oświetlenie, posadź różne gatunki roślin, które kwitnąc po kolei, upiększą taras na długie tygodnie.

Ostatnie dni zimy to doskonały moment, aby nowy sezon przywitać na pięknym i zadbanym tarasie. Przygotuj swoją oazę spokoju na wiosnę i ciesz się z nadchodzących dni w przemiłym otoczeniu.

Zobacz najnowsze realizację Strefa Pergoli

Odwiedź nasz profil na platformie Facebook i zobacz najnowsze realizacje, rozwiązania i pomysły.
tu: Strefa Pergoli

Zapraszamy!