Odwiedź nas
ul. Banacha 16
76-200 Słupsk
Napisz lub zadzwoń
biuro@strefapergoli.pl
+48 721 847 972

Świąteczna pergola

Chociaż sezon na kawę na świeżym powietrzu minął i musimy poczekać do wiosny, to jednak pergola, która dumnie zdobi nasz taras, może dalej spełniać wiele przydatnych funkcji. W jaki sposób sprawić, żeby taras czy ogród jesienią i zimą nadal cieszył oko?

Świąteczna pergola - Strefa pergoli

Świąteczna pergola

Czy sezon jesienno-zimowy w ogrodzie może nadal być kolorowy i pełen życia? Wszystko zależy od naszej kreatywności. Jesień i zima dają okazję do tego, aby wnieść nieco życia do śpiącego ogrodu i na pozbawiony kolorów taras. Chłodną porą możemy odkryć w ogrodzie czy na tarasie zupełnie nowe możliwości zagospodarowania przestrzeni, która wcześniej wydawała nam się wyłączona z użytkowania.

Jesień w kolorze dyni

Do Polski coraz częściej wprowadzana jest tradycja dekorowania domów na Halloween. Są zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy tej tradycji, jednak dla tych, którym dynie niestraszne, można polecić stworzenie dyniowego zakątka. Dynię są owocami o różnych kształtach i rozmiarach, a ich budowa pozwala na śmiałe wycinanie w nich ciekawych form i tworzenie lampionów. Jack-o’-lantern, gdyż tak się nazywają halloweenowe dynie, doskonale się prezentują w domu, na kuchennym parapecie. Warto jednak swoje dzieła sztuki odpowiednio wyeksponować – udekorowanie nimi tarasu wniesie doń kolory i prawdziwie jesienną atmosferę. Nie polecamy zapalenia świeczek w dyniach, gdyż może to przyczynić się do wytworzenia pachnącego przypalonym plackiem dyniowym dymu, lub nawet do pożaru, jednak na rynku dostępne są alternatywy w postaci świeczek LED na baterie. Jest to bezpieczna metoda na stworzenie wspaniałego klimatu.

Halloween Strefa Pergoli

Pergola daje także możliwość zamontowania wielu dodatkowych ozdób takich jak sztuczne pajęczyny, nietoperze i tym podobne halloweenowe dekoracje, co bez wątpienia zostanie docenione przez wszystkich miłośników radosnego świętowania.

Pierwsza gwiazdka już tuż tuż

Kolejna wspaniała okazja do nadania kolorów naszemu ogrodowi są święta Bożego Narodzenia. Jest to czas, w którym gwiazdkowe ozdoby znaleźć można na każdym kroku. Ulice, sklepy, domy, balkony, wszystko mieni się wieloma barwami. Nasza pergola także nie powinna w tym czasie pójść w zapomnienie. Starannie owinięta świecącymi łańcuchami będzie wyglądała pięknie w grudniowe noce, a powitanie nowego roku w towarzystwie najbliższych w takiej świecące altanie będzie niezapomnianym doświadczeniem. Jeśli preferujemy naturalną choinkę, można także wykorzystać taras do jej umiejscowienia. We wnętrzu domu w sezonie grzewczym jest ciepło i powietrze jest suche, co sprawia, że drzewko szybko zacznie gubić igły. Wystawienie na zewnątrz przedłuży żywotność choinki, a przy okazji oszczędzi nam sprzątania porozsypywanych igieł. Taras będzie wyglądał wspaniałe ozdobiony świątecznymi światełkami, z choinką i czerwonymi kokardami. Jeszcze tylko pozostanie wypatrywać sań świętego Mikołaja.

Jesienny ogród - Strefa Pergoli

Walentynkowa altana serc

Walentynki, choć podobnie jak Halloween nie są naszym rodzimym świętem, jednak mają całkiem pokaźną rzeszę miłośników. Bo jak nie kochać święta, w którym wszystko kojarzy się z miłością. Święto zakochanych przypada jednak w jednym z najzimniejszych miesięcy roku. Jednak nasza ogrodowa pergola może z tej okazji zmienić się w romantyczną, gorącą enklawę pośrodku zimowego ogrodu. Dzięki swojej konstrukcji pozwala na zamontowanie łańcuchów świetlnych oraz zawieszenie walentynkowych ozdób, serc i kwiatów (najlepiej sztucznych, gdyż prawdziwe mogą nie przetrwać mroźnych podmuchów). Szybko zapadający zmrok sprawi, że pergola będzie wyglądała wspaniałe, stając się świetlną wyspą tuż obok domu. W ten sposób walentynkowy wieczór nabierze wyjątkowej i magicznej oprawy, a ogród po raz kolejny zyska nową zimową wartość.

Podsumowanie

Odrobina kreatywności sprawi, że nasz taras będzie wyglądał pięknie przez cały rok. Jest to miejsce, o którym warto pamiętać także w sezonie jesienno-zimowym, gdyż zapewnia nam miejsce do tworzenia wyjątkowych świątecznych aranżacji i niezwykłej atmosfery. Pamiętajmy, że taras, choć w najchłodniejszych miesiącach zmienia nieco swój charakter, nadal jest miejscem użytkowym i warto z pomysłem wykorzystywać jego możliwości. Odrobiną inwencji sprawi, że będziemy się mogli cieszyć naszym ogrodem przez cały rok.

Jesień ze Strefą Pergoli