Odwiedź nas
ul. Banacha 16
76-200 Słupsk
Napisz lub zadzwoń
biuro@strefapergoli.pl
+48 721 847 972

Wykorzystanie pergoli tarasowej

Pergola - System zasłon

Pergola tarasowa nie musi być konstrukcją wykorzystywaną wyłącznie w sezonie letnim. Można się nią cieszyć przez cały rok i nie rezygnować z przebywania na świeżym powietrzu nawet w czasie mrozu, czy deszczu.

Pergola na cały rok

Nowoczesne pergole tarasowe w przeciwieństwie do tradycyjnych modeli mogą być użytkowane przez cały rok. Wykonane z aluminium konstrukcje można wyposażyć w przesłony boczne – panele lub rolety i wodoodporny dach z systemem odprowadzania wody. Dzięki temu ochronią taras przed opadami, słońcem i wiatrem. Ruchome przesłony sterowane są pilotem lub smartfonem, więc z łatwością szybko można zapewnić sobie komfortowe warunki. Chcąc użytkować pergolę zimą, warto wyposażyć ją w system ogrzewania. Najczęściej wykorzystywane w tym celu są panele na podczerwień. Dużym udogodnieniem są czujniki deszczu i śniegu, automatycznie zamykające dach w przypadku niekorzystnej aury. Tak wyposażony taras może służyć przez cały rok, tworząc dodatkową przestrzeń użytkową. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie będą już przeszkodą w korzystaniu ze świeżego powietrza.

Tarasowe lamelowe pergole od Strefa Pergoli

Użyteczne rozwiązania

Swobodę korzystania z pergoli zapewniają przesłony zapewniające izolację od wiatru i opadów. Mogą tu być zastosowane różne technologie, podobnie jak w ogrzewaniu. Praktyczne rozwiązanie stanowią elektryczne panele grzewcze na podczerwień, które zużywają niewiele energii, a zapewniają komfort termiczny. Promienie cieplne nie ogrzewają niepotrzebnie powietrza, lecz odbijają się od przebywających na tarasie osób i sprzętów. Dzięki temu ciepło odczuwalne jest natychmiast, nawet przy niskich temperaturach na zewnątrz. Oświetlenie zintegrowane to kolejny z elementów wyposażenia pergoli tarasowej. Do tego celu stosuje się spoty LED. Dla miłośników muzyki natomiast ciekawym rozwiązaniem może być zainstalowanie nagłośnienia, które umili wypoczynek na świeżym powietrzu.

Pergola tarasowa lamelowa z systemem zasłon

Co można robić na tarasie zimą?

Taras wyposażony w ogrzewaną pergolę wzbogaconą o spa z jakuzzi, czy domową siłownię na świeżym powietrzu stanie się doskonałym miejscem na zimowy relaks. Rodzice docenią go jako przestrzeń zabaw dla dzieci, chroniące je przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Nawet w mroźny dzień dzieci mogą przebywać na powietrzu, bez ryzyka przemarznięcia, czy przemoczenia. Wieczorami zaś pergola przeobrazi się w miejsce towarzyskich spotkań z przyjaciółmi, przy lampce wybornego trunku. To także idealne miejsce na romantyczny wieczór we dwoje. Wystarczy zadbać o dodatki takie jak świece zapachowe, ciepłe koce i poduchy, by przyjemnie spędzić czas, podziwiając zaśnieżony ogród. Zewnętrzne biuro pracy zdalnej na tarasie? Czemu nie! Świeże powietrza pobudza umysł do efektownej pracy.

Pergola tarasowa to konstrukcja dodająca posesji uroku i funkcjonalności o każdej porze roku. Jeżeli zostanie odpowiednio wyposażona, można z niej korzystać każdego dnia.