Odwiedź nas
ul. Banacha 16
76-200 Słupsk
Napisz lub zadzwoń
biuro@strefapergoli.pl
+48 721 847 972

Wprowadź wiosnę na taras

Wprowadź wiosnę na taras. Nadeszła wyczekiwana wiosna a wraz z nią ciepłe i słoneczne dni, które zapraszają do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Wiosna to także czas corocznych obowiązków w ogrodzie i przygotowania otoczenia domu na kolejne pory roku, tym bardziej że tuż po zimie wymaga ono sporo pracy.

O co należy zadbać, aby bez ograniczeń cieszyć się wiosną na tarasie i w przydomowym ogródku?

Wprowadź wiosnę na taras z Strefą Pergoli

Wprowadź wiosnę na taras z Strefą Pergoli

Od wczesnej wiosny do późnej jesieni, a nawet początków zimy taras, ogród lub weranda – o ile pogoda pozwala, stają się miejscem do rodzinnych posiłków, porannej kawy, czy wieczorów z przyjaciółmi przy grillu. Wypadałoby zatem odpowiednio przygotować ten kawałek własnej zieleni na nowy sezon.

Wiosenne porządki – taras na wiosnę

Choć to oczywiste, warto najpierw uprzątnąć to, co pozostawiła po sobie zima – uschnięte liście, gałęzie, spady owocowe; oczyścić i zaimpregnować podłogę, umyć i zabezpieczyć na nowo meble ogrodowe oraz dekoracje. Jeśli zajdzie taka potrzeba, wymienić niektóre elementy.

W następnej kolejności wypada zająć się roślinami – uporządkować rabaty, zdjęć otuliny, jeśli były założone jesienią, wytrymować zeszłoroczne, usunąć zwiędnięte oraz posadzić nowe kwiaty i zioła.

Po zimie może stać się konieczna wertykulacja i aeracja trawnika, aby odzyskał on nienaganny wygląd na wiosnę i cieszył oko soczystą zielenią aż do jesieni.

Wprowadź wiosnę na taras z Strefą Pergoli

Wprowadź wiosnę na taras z Strefą Pergoli

Coś starego, coś nowego

Wiosna to czas odnowy i odrodzenia, a zatem to doskonały moment, aby wprowadzić do swojego ogrodu pewne nowości i udogodnienia, na przykład wstawić praktyczną pergolę, która będzie zarazem zjawiskowym elementem dekoracyjnym jak i wygodnym miejscem spotkań, osłoną przed palącym słońcem i letnimi burzami. Doskonałej jakości pergola bez trudu przetrwa srogie zimy, będzie to zatem inwestycja na lata, a nie tylko lato. Strefa pergoli ma w swojej ofercie kilka niebanalnych propozycji wysokiej klasy produktów.

Dla fanów prostych w bryle i nowoczesnych rozwiązań doskonałym wyborem będzie pergola Dubai, w całości wykonana z aluminium i stali. Zadaszenie pawilonu tworzą zdalnie regulowane lamele, które można ustawić pod dowolnym kontem, w zależności od aktualnych warunków atmosferycznych. Surowy i industrialny charakter pergoli Dubai stworzy uroczy kontrast dla kolorowych roślin ogrodowych, który podkreśli dodatkowo wmontowane w stelaż oświetlenie.

Wprowadź wiosnę na taras z Strefą Pergoli

Wprowadź wiosnę na taras z Strefą Pergoli

Dubai znakomicie skomponuje się z kanciastym paleniskiem oraz kamiennymi donicami. Rozważna i romantyczna w linii pergola Roma to propozycja dla zwolenników klasycznych i lirycznych stylizacji. Jej delikatna forma idealnie będzie współgrać zarówno z prostymi, jak i zdobnymi elementami wyposażenia ogrodu.

Roma mimo pozornej wiotkości to stabilna i trwała pergola, oparta na wytrzymałej konstrukcji z aluminium. Posiada poszycie typu rzymskiego uzyskane z wysokogatunkowej tkaniny, odpornej na wodę i promieniowanie UV, dające delikatny, przyjemny półcień i osłonę przed deszczem.

Dla pełnej wygodny mechanizm jest w pełni zautomatyzowany. Sterowanie pilotem pozwoli z łatwością zamknąć lub otworzyć zadaszenie według nastroju i aktualnej aury, zyskując dodatkowa przestrzeń i piękne widoki bezchmurnego lub rozgwieżdżonego letniego nieba.

Wkomponowane w belki stelażu oświetlenie LED dodatkowo podkreśli nastrojowy charakter pawilonu i wyeksponuje tarasowe meble, dekorację i zieloności. Z rzymskim sklepieniem cudownie zagrają kute meble i wolnostojący hamak oraz stylizowane barokowe figury.

Wkomponowane w belki stelażu oświetlenie LED dodatkowo podkreśli nastrojowy charakter pawilonu i wyeksponuje tarasowe meble, dekorację i zieloności.

Wkomponowane w belki stelażu oświetlenie LED dodatkowo podkreśli nastrojowy charakter pawilonu i wyeksponuje tarasowe meble, dekorację i zieloności.

Złap zająca

Wiosna to bezapelacyjnie Wielkanoc, czas radości i świętowania z okazji odradzającego się życia, a ogród i taras także zasługują na odświętne przystrojenie.

Bogate wzornictwo zarówno w zakresie roślin ogrodowych, jak i gadgetów dekoracyjnych sprawia, że bez trudu znajdziemy pasujące w klimacie, aktualnej modzie i guście produkty.

Eksperci przewidują, że Wielkanoc 2023 będzie wybrzmiewać w dwóch przeciwnych trendach. Z jednej strony zagości na stołach i wnętrzach klimat rustykalny, przaśny i wiejski a z drugiej industrialne formy rodem z PRL lat 70., proste i geometryczne kształty, a do tego ograniczona a wręcz minimalistyczna kolorystyka. Wszystko jednak ma pławić się w odcieniach zieleni.

Rozważna i romantyczna w linii pergola Roma to propozycja dla zwolenników klasycznych i lirycznych stylizacji. Jej delikatna forma idealnie będzie współgrać zarówno z prostymi, jak i zdobnymi elementami wyposażenia ogrodu.

Rozważna i romantyczna w linii pergola Roma to propozycja dla zwolenników klasycznych i lirycznych stylizacji. Jej delikatna forma idealnie będzie współgrać zarówno z prostymi, jak i zdobnymi elementami wyposażenia ogrodu.

Wprowadzając tegoroczne propozycje do ogrodu, jeden problem jest już z głowy – odcieni zieleni w ogrodzie nie brak. W zależności od aktualnego wystroju, a także wybranej pergoli tarasowej łatwo nadać kierunek dekoracjom.

I tak analogicznie – dla pawilonu Dubaj pasującymi dodatkami będą te w stylistyce PRL, Roma natomiast stanie się znakomitym tłem dla rustykalnych aranżacji tarasu.

Cudownie odkreślą klimat figurki królików, kurcząt i baranków oraz niby niedbale porozrzucane miękkie przytulanki z motywem świąt. Bajecznie kolorowe pisanki powieszone na gałązkach krzewów i mnóstwo pachnącego kwiecia dopełnia całości.

Warto także, aby przygotować i odpowiedni zabezpieczyć ogród i przydomowy taras tak, aby był przyjazny dla najmłodszych. Zabawy świąteczne w szukanie poukrywanych w zakamarkach pisanek i śmigusowe lanie wodą to sama frajda, jednak szalejące dzieci mogą uszkodzić kwiaty i dekoracje – pamiętajmy o tym.