Odwiedź nas
ul. Banacha 16
76-200 Słupsk
Napisz lub zadzwoń
biuro@strefapergoli.pl
+48 721 847 972

Pergola tarasowa jesienią i zimą

Pergola Malta - jesienią i zimą

Pergola Malta – jesienią i zimą

Skuteczne zabezpieczenie tarasu przed zimą to nie lada wyzwanie. Deszcz, śnieg i mróz nie sprzyjają meblom ogrodowym, podłogom, ani drewnianym elementom tarasu. Jak sprawić, by wyposażenie przetrwało niekorzystne warunki pogodowe i z powodzeniem posłużyło kolejne sezony? Wodoodporna pergola to idealny rozwiązanie na bezpieczny taras.

Nowoczesne pergole tarasowe to konstrukcje wyposażone w zaawansowane technologicznie rozwiązania. Ich elegancki i ponadczasowy design łączy się z funkcjonalnością.

Pergola tarasowa jesienią i zimą

Nowoczesne pergole tarasowe wyposażone są w sprawny, zintegrowany i nierzucający się w oczy system odprowadzania wody. Skutecznie ochronią taras przed wiatrem, deszczem oraz śniegiem. Meble i deski podłogowe będą osłonięte, a ponadto bezpieczne. Dodatkowo pergole można wyposażyć w ekologiczne promienniki ciepła. Nie ma konieczności przeprowadzania przewodów paliwowych ani ustawiania widocznych źródeł otwartego ognia.

Urządzenia te pracują cicho i nie wydzielają zapachów. Boczne przesłony konstrukcji osłaniają przed opadami i wiatrem oraz zmniejszają transmisję ciepła. Dzięki temu z pergoli tarasowej można korzystać przez cały rok, ciesząc się świeżym powietrzem. Czujniki pogodowe współpracujące z systemem sterowania zwiększają komfort termiczny i wygodę użytkowania pergoli.

Pergola Malta - jesienią i zimą

Pergola Malta – jesienią i zimą

Przewaga nowoczesnej pergoli tarasowej nad tradycyjnymi rozwiązaniami

Pergole tarasowe wykonane są z najwyższej jakości materiałów odpornych na nasiąkanie i korozję. Ich konstrukcja z aluminium z elementami ze stali nierdzewnej przetrwa lata w idealnym stanie bez konieczności corocznej renowacji i konserwacji. W pełni zautomatyzowany dach pokryty jest materiałem odpornym na promieniowanie UV, deszcz i wysokie temperatury. Można go w dowolnym momencie zsunąć.

Dodatkowo istnieje możliwość zamontowania systemowego daszku chroniącego tkaninę. To solidna konstrukcja zapewniająca przestrzeń rekreacyjną przez cały rok i niewymagająca wysiłku, by utrzymać ją w dobrym stanie. Jest stabilna i na wiele lat zachowuje walory estetyczne i żywotność. Do utrzymania jej w czystości wystarczy myjka ciśnieniowa. Niewątpliwą przewagą nad rozwiązaniami tradycyjnymi jest także system sterowania, który można obsługiwać przy pomocy pilota, smartfona lub tabletu.

Pergola Malta - jesienią i zimą

Pergola Malta – jesienią i zimą

Czy warto zdecydować się jesienią na pergolę tarasową?

Jesienią i zimą spędzamy znacznie mniej czasu na dworze, niż w innych porach roku. Dlatego pergola tarasowa jest doskonałym rozwiązaniem na korzystanie z rekreacji na świeżym powietrzu bez konieczności chronienia się przed niesprzyjającą aurą. Montaż pergoli przez profesjonalną firmę trwa bardzo krótko, a inwestor nie musi martwić się o podbudowę oraz instalację elektryczną. Szybko będzie mógł cieszyć się dodatkową, komfortową przestrzenią. Dzięki oświetleniu LED nawet przy szybko zapadającym zmierzchu pergola będzie miejscem w pełni użytecznym o każdej porze, chroniącym przed deszczem i jesiennym wiatrem. Dlatego warto rozważyć jej instalację nawet późną jesienią.

Pergole tarasowe to niezwykle estetyczne i ponadczasowe konstrukcje, które w przeciwieństwie do tymczasowych przesłon można użytkować przez cały rok bez konieczności ich impregnacji oraz konserwacji.