Odwiedź nas
ul. Banacha 16
76-200 Słupsk
Napisz lub zadzwoń
biuro@strefapergoli.pl
+48 721 847 972

Pergola przyścienna, czy wolnostojąca? Którą wybrać?

Pergola przyścienna Koszalin - Strefa Pergoli SIDMO

Pergola przyścienna Koszalin – Strefa Pergoli SIDMO

Właściciele posesji, którzy chcą poszerzyć przestrzeń rekreacyjną zapewniającą cień i chroniącą przed warunkami atmosferycznymi, stają przed wyborem rodzaju pergoli tarasowej. Zarówno pergola przyścienna jak i wolnostojąca mają wiele zalet.

Pergola przyścienna

Pergola tarasowa przyścienna to doskonały sposób na poszerzenie przestrzeni użytkowej domu, a równocześnie eleganckie uzupełnienie aranżacji budynku. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej i estetycznej oraz ponadczasowej konstrukcji możliwy jest dobór pergoli, która zapewni spójny wygląd z domem, bez względu na jego aranżację.

Pergola przyścienna Koszalin - Strefa Pergoli SIDMO

Pergola przyścienna Koszalin – Strefa Pergoli SIDMO

Pergola tarasowa jest stylowym i trwałym elementem łączącym dom z ogrodem. Pozwala na zapewnienie sobie cienia i osłony przed wiatrem lub deszczem o każdej porze roku. Sterowane zdalnie osłony zapewniają komfort i prywatność, a oświetlenie LED stwarza klimatyczny nastrój i sprawia, że pergola jest w pełni użyteczna o każdej porze dnia.

Dzięki pergoli przyściennej nie trzeba wychodzić z domu, by móc cieszyć się wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Ucieszy to wszystkich, którzy cenią sobie komfort i możliwość obcowania z naturą.

Pergola przyścienna w Rowach - Strefa Pergoli Sidmo

Pergola przyścienna w Rowach – Strefa Pergoli Sidmo

Pergola wolnostojąca

Pergola tarasowa wolnostojąca nie wymaga bliskości ściany. Ta solidna i stabilna konstrukcja może zostać umiejscowiona w dowolnym miejscu w ogrodzie. Jest doskonałym sposobem na wydzielenie i osłonięcie dużej powierzchni strefy wypoczynkowej. Dzięki rozwiązaniom takim jak przesłony boczne, zintegrowany system odprowadzania wody praz oświetlenie LED konstrukcja nie traci na funkcjonalności w porównaniu do pergoli przyściennej.

Dostępna jest w wielu wariantach wykorzystujących różne rozwiązania. Z łatwością wpisze się w aranżację każdego ogrodu, będąc jego ozdobą i dodając mu klasy i stylu. Nawet w deszczowy dzień może stać się ulubionym miejscem wypoczynku całej rodziny. Jej jedyną wadą jest to, że konieczne jest wyjście z domu i przeniesienie potrzebnych akcesoriów, by zjeść posiłek na świeżym powietrzu, pracować zdalnie, czy wypić filiżankę kawy, oddając się lekturze.

Pergola przyścienna w Rowach - Strefa Pergoli Sidmo

Pergola przyścienna w Rowach – Strefa Pergoli Sidmo

Którą pergolę wybrać?

W przypadku domu z tarasem bez zadaszenia z pewnością warto zdecydować się na pergolę przyścienną. Dzięki temu przestrzeń domu zostanie powiększona, a taras zyska na funkcjonalności.

Rozwiązanie to docenią zwłaszcza rodziny z małymi dziećmi. Brzdące będą bowiem mogły spędzać czas na świeżym powietrzu bez wychodzenia z domu, pod czujnym okiem rodziców. Jednak nie każda posesja daje możliwość budowy pergoli tarasowej. W przypadku braku miejsca warto zdecydować się na pergolę wolnostojącą. Znajdzie się na nią miejsce prawie w każdym ogrodzie. To doskonałe rozwiązanie dla osób lubiących biesiadować w ogrodzie. Oddalenie od domu sprawia, że zapachy grillowanych dań, czy głosy biesiadników nie docierają do wnętrza domu. Pergola wolnostojąca to także idealny sposób na stworzenie romantycznej przestrzeni w ogrodzie, która zapewni prywatność i intymność.

Decydując się na pergolę tarasową, konieczne jest uwzględnienie warunków usytuowania budynku i rozmiarów działki. Konstrukcja ma zapewniać komfort i prywatność, dlatego warto wybrać taki rodzaj pergoli, która spełni wszystkie oczekiwania.