Odwiedź nas
ul. Banacha 16
76-200 Słupsk
Napisz lub zadzwoń
biuro@strefapergoli.pl
+48 721 847 972

Pergola tarasowa jako skuteczna ochrona przeciwsłoneczna

Ochrona przeciwsłoneczna w pergolach. Oczywiście. Przeczytasz o tym rozwiązaniu w naszym artykule.
Chociaż wszyscy lubimy pogodne dni, nadmiar promieni słonecznych potrafi być dokuczliwy. Zwłaszcza w czasie upału szukamy ochłody i zacienienia. Rozkładane parasole ogrodowe to rozwiązanie tymczasowe i mało skuteczne. Doskonałą alternatywą jest pergola tarasowa.

Funkcjonalna osłona przed słońcem

Pergola tarasowa - SIDMO - Strefa Pergoli

Pergola tarasowa – SIDMO – Strefa Pergoli

Zastosowanie odpowiedniej konstrukcji pergoli tarasowej zapewni doskonałą osłonę przed słońcem i komfort wypoczynku. Dodatkowo zmniejszy ona nasłonecznienie okien, nie ograniczając dopływu światła do mieszkania. Obniży to koszty generowane przez klimatyzację.

Od upodobań użytkownika zależy stopień naświetlenia, gdyż można dowolnie sterować przesłoną za pomocą pilota lub smartfona. Pergolę tarasową da się wyposażyć w przysłony boczne, które dodatkowo ochronią przed słońcem i deszczem.

W konstrukcjach stosowane są różne rozwiązania. Przeszklenia, materiałowe rolety, panele oraz pióra. Chociaż wyglądają one lekko, są niezwykle trwałe.

Wykonane z aluminiowych profili ekstrudowanych i stali nierdzewnej pozostają bardzo stabilne i solidne.

W przeciwieństwie do prowizorycznych, tymczasowych przesłon, pergola tarasowa może służyć do ochrony przed słońcem przez wiele lat.

Inne funkcje, niż ochrona przeciwsłoneczna, pergoli tarasowej

Nie tylko nadmiar słońca bywa uciążliwy. Deszcz oraz wiatr także nie sprzyjają relaksowi. Dlatego nowoczesne pergole tarasowe pełnią ponadto funkcję osłony przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Mogą być wyposażone w zintegrowany system odprowadzający wodę deszczową. Boczne przesłony chronią przed wiatrem i deszczem, zmniejszają transmisję cieplną, a dodatkowo zwiększają prywatność.

Wbudowane w konstrukcję punktowe oświetlenie LED jest doskonałym, klimatycznym źródłem światła, dzięki któremu można użytkować pergolę o każdej porze. Komfort użytkowania mogą zwiększyć czujniki pogodowe. Pergola tarasowa sprzyja obcowaniu z naturą o każdej porze roku.

Czy warto zdecydować się na pergolę tarasową?

Zadaszona konstrukcja pergoli ma także zalety ekonomiczne i estetyczne. Dzięki niej przestrzeń użytkowa domu zostaje zwiększona. Zyskujemy kameralną powierzchnię do rekreacji i wypoczynku. To doskonałe miejsce do przyjmowania gości, biesiadowania oraz bezpiecznych zabaw dzieci. Nawet w deszczowe dni może służyć jako jadalnia, domowa siłownia albo miejsce do pracy zdalnej.

Gwarantuje zwrot inwestycji w przypadku sprzedaży nieruchomości, gdyż pergola tarasowa podnosi jej wartość. To swoiste przedłużenie budynku zwiększa jego walory estetyczne. Nowoczesna, minimalistyczna konstrukcja jest niezwykle atrakcyjna wizualnie i pasuje do każdego stylu architektury. Jej unikalny design wpisuje się nawet w tradycyjne budownictwo. Zwłaszcza że wybór dostępnych rozwiązań jest ogromny. Konstrukcja może być lakierowana na dowolny kolor z palety RAL i dopasowana do kolorystyki domu.

Pergola tarasowa jest trwałym i solidnym sposobem na ochronę przed słońcem i innymi czynnikami atmosferycznymi. Pozwala cieszyć się komfortem i dodatkową przestrzenią użytkową przez cały rok, a ponadto zwiększa wartość nieruchomości.