Odwiedź nas
ul. Banacha 16
76-200 Słupsk
Napisz lub zadzwoń
biuro@strefapergoli.pl
+48 721 847 972

Pergola tarasowa – funkcjonalna ozdoba nowoczesnego ogrodu

Pergola tarasowa to oryginalna ozdoba, która umożliwia poszerzenie przestrzeni tarasowej. Nie pełni więc już wyłącznie funkcji podpory do roślin pnących, lecz wyznacza miejsce odpoczynku i relaksu.

Pergola tarasowa

Zadaszenie tarasu - Pergole SIDMO - Pergola Oslo

Zadaszenie tarasu – Pergole SIDMO – Pergola Oslo

Poszerzenie przestrzeni tarasowej

Nowoczesna pergola to doskonały sposób na uzyskanie dodatkowego miejsca. Taras nie zawsze odpowiednio osłania przed wiatrem i słońcem.

Pergola umożliwia stworzenie przyjaznej oazy chroniącej przed warunkami atmosferycznymi i pozwalającej na obcowanie z naturą. Uzyskaną przestrzeń można podzielić na strefy: grillową, wypoczynkową oraz jadalną. Od właściciela zależy, jakie przeznaczenie będzie miała, a możliwości jest wiele.

Może służyć jako zewnętrzna jadalnia, miejsce zabaw dla dzieci, ćwiczeń, a nawet pracy zdalnej. Pergola to idealne rozwiązanie dla miłośników relaksu i odpoczynku na świeżym powietrzu. Bez względu na pogodę można miło spędzać czas na zewnątrz.

Pod zadaszeniem tarasowym łatwo zaaranżować miejsce do pracy lub romantyczny kącik, z którego warto nocą obserwować gwiazdy. To także doskonałe miejsce na spotkania z przyjaciółmi i rodziną.

Walory estetyczne

Pergola może przylegać bezpośrednio do budynku, stanowiąc poszerzenie domowej przestrzeni i nadając mu wizualnej lekkości. Sprawia, że dom zintegrowany jest z ogrodem i naturą. Jako samodzielna konstrukcja w ogrodzie pergola doskonale komponuje się z jego zielenią.

Konstrukcja wykonana z aluminium z elementami ze stali nierdzewnej

Konstrukcja wykonana z aluminium z elementami ze stali nierdzewnej

Ważne jednak, by model został dopasowany stylistycznie do całej nieruchomości. Dlatego warto zdecydować się na gotową, nowoczesną konstrukcję, która wpasowuje się w każdą architekturę, bez względu na styl. Jej unikalny design i dbałość o szczegóły sprawiają, że będzie ozdobą każdego budynku. Zwłaszcza, że dostępne są modele w szerokiej gamie kolorystycznej.

Dodatkowe udogodnienia, takie jak oświetlenie LED, nie tylko pozwalają na korzystanie z pergoli o każdej porze, ale także dodają jej uroku i zwiększają wizualną atrakcyjność oraz tworzą intymny nastrój.

Oświetlenie LED w pergolach OSLO

Oświetlenie LED w pergolach OSLO

Pozostałe zalety pergoli tarasowej

Nowoczesne pergole wykonane z aluminium z elementami ze stali nierdzewnej cechują się wytrzymałością i stabilnością. Będą służyć przez wiele lat, nie tracąc na funkcjonalności i estetyce.
Mają nowoczesny, minimalistyczny kształt i są odporne na promieniowanie UV oraz wysokie temperatury i wiatr. Wyposażone w nieprzemakalne zadaszenie zapewniają komfort, bez względu na pogodę. Warto zdecydować się na model wzbogacony o system odprowadzania wody i rynnę boczną.

Poszycie pergoli może być sterowane pilotem. Gdy jest rozsunięte, w każdej chwili można je zamknąć i uzyskać szczelną ochronę. Zacieniające zadaszenie nie nagrzewa się w czasie upałów, dzięki czemu zmniejszona zostaje transmisja ciepła. Pergola może zostać także doposażona w przesłony boczne, co znacznie zwiększa prywatność, a równocześnie pełni funkcję moskitiery i dodatkowo osłania przed słońcem i wiatrem.

Mechanizm zadaszenia w pergolach SIDMO

Mechanizm zadaszenia w pergolach SIDMO

Pergola tarasowa to idealne rozwiązanie dla każdego, kto lubi spędzać czas na świeżym powietrzu, bez względu na porę roku. Zapewnia dodatkową przestrzeń, relaks i komfort oraz podnosi walory estetyczne każdej posesji.

Montaż elementów pergoli - profesjonaliści z SIDMO

Montaż elementów pergoli – profesjonaliści z SIDMO