Odwiedź nas
ul. Banacha 16
76-200 Słupsk
Napisz lub zadzwoń
biuro@strefapergoli.pl
+48 721 847 972

Dlaczego warto zdecydować się na pergolę tarasową?

Nowoczesna pergola tarasowa to konstrukcja wykonana z aluminium i metalu, która sprawdzi się na każdej działce, niezależnie od zagospodarowania. Na rynku dostępne są pergole tarasowe przyścienne oraz pergole tarasowe wolnostojące. Czy warto się na nie zdecydować?

Pergola tarasowa - SIDMO - Strefa Pergoli

Pergola tarasowa – SIDMO – Strefa Pergoli

Dlaczego warto zdecydować się na pergolę tarasową?

Dodatkowa przestrzeń

Pergola tarasowa to doskonały sposób na uzyskanie dodatkowej przestrzeni, którą można dowolnie wykorzystać. Dzięki zadaszeniu i bocznym przesłonom konstrukcja chroni przed słońcem, deszczem i wiatrem, a ponadto zapewnia intymność i chroni przed niepożądanymi obserwatorami. Można użytkować ją przez cały rok. Pergola przyścienna zapewnia możliwość korzystania ze świeżego powietrza, bez konieczności opuszczania domu. To przedłużenie salonu, które może służyć jako strefa relaksu i odpoczynku. Może stanowić idealną i bezpieczną strefę zabaw dla dzieci, letnią kuchnię czy rodzinną jadalnię. Sprawdzi się jako miejsce do grillowania, biesiadowania i przyjmowania gości. Będzie doskonałym miejscem na domową siłownię, leżakowanie lub pracę zdalną. Ustawiona w ogrodzie pergola wolnostojąca pozwala na stworzenie klimatycznej i komfortowej strefy na łonie natury.

Zalety pergoli

Solidna konstrukcja pergoli zapewnia nie tylko przestrzeń wypoczynkową, ale chroni ponadto meble ogrodowe przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, wydłużając ich żywotność i walory estetyczne. Nowoczesna pergola jest niezwykle stabilna, a przy tym nadaje domowi lekkości i integruje go z ogrodem. Jej wymiary, kolorystyka i styl mogą być indywidualnie dobrane do budynku. Wyposażenie pergoli w akcesoria do pergoli, na przykład oświetlenie LED, sprawi, że nabierze ona intymnego i atrakcyjnego wyglądu. Dzięki niemu można użytkować konstrukcję o każdej porze dnia lub nocy. Jej elegancki design dodaje uroku każdej posesji. Najwyższej jakości materiały, z których wykonane są pergole, zapewniają estetykę oraz gwarantują, że konstrukcja będzie służyła przez wiele lat i nie utraci walorów estetycznych. Nie ma ryzyka, że z czasem wyblaknie. Jej montaż przez profesjonalną ekipę zajmuje niewiele czasu. Może być gotowa do użytku już w ciągu jednego lub dwóch dni.

Pergola odpowiadająca indywidualnym potrzebom

Aluminiowe pergole, jak pergola Barcelona, dają duże możliwości w zakresie personalizacji i dopasowania do stylu posesji. Dostępne są różne modele i wymiary pergoli, dlatego z łatwością można dopasować je do własnego domu i jego otoczenia. Jeżeli domownicy stawiają na nowoczesność, warto zdecydować się na wygodny system sterowania, który można obsługiwać pilotem, smartfonem lub tabletem. Sterowanie jest proste i szybkie, a przy tym nie wymaga konieczności wychodzenia na zewnątrz. Zadaszenie może być dowolnie otwierane i zamykane, w zależności od potrzeb. Zintegrowany system odprowadzania wody oraz oświetlenie LED zwiększają komfort użytkowania pergoli. Niewątpliwą zaletą jest również to, że konstrukcja nie wymaga specjalnej konserwacji i łatwo utrzymać ją w czystości. Wystarczy do tego celu myjka ciśnieniowa.

Pergole to nie tylko funkcjonalne poszerzenie przestrzeni użytkowej oraz osłona przed słońcem i wiatrem. To także stworzenie przytulnego miejsca, w którym dowolnie można spędzać czas z rodziną lub przyjaciółmi.